Koncert Jagiellonii! Tak grającego mistrza Polski chcemy oglądać

Jagiellonia Białystok dała popis na Litwie

Jagiellonia Białystok zagrała tak, jak na mistrza Polski przystało. Podopieczni trenera Adriana Siemieńca pokonali na wyjeździe 4:0 litewski FK Poniewież w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został Jesus Imaz, który ustrzelił hat-tricka.

Jagiellonia Białystok, jako mistrz Polski, rozpoczęła europejskie zmagania od drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zespół z Podlasia miał, w powszechnej opinii ekspertów, szczęście w losowaniu. Trafił bowiem na FK Poniewież, w starciu z którym był uważany za faworyta. Ponadto korzystny był też aspekt geograficzny. Dzięki temu, że Poniewież leży na Litwie, białostoczan nie czekała długa podróż. Skorzystali z tego również kibice, którzy wykupili około dwóch tysięcy biletów.

Od pierwszego gwizdka mistrzowie Polski mogli czuć się tak, jakby grali na własnym stadionie. Ich fani zdzierali bowiem gardła, próbując pomóc swoim piłkarzom. W 15. minucie wynik został otwarty. Składną, kombinacyjną akcję Jagiellonii wykończył Jesus Imaz i zrobiło się 1:0 dla gości.

Po napoczęciu rywala podopieczni Adriana Siemieńca zaczęli grać lepiej. Wyraźnie poczuli się na boisku pewniej i postanowili pójść za ciosem. W 28. minucie Imaz podwyższył na 2:0, a minutę później ustrzelił hat-tricka. Jagiellonia znalazła się więc w bardzo dogodnej sytuacji i mogła spokojnie kontrolować grę.

Do przerwy więcej bramek już nie padło. Także po zmianie stron białostoczanie nie forsowali szczególnie tempa. Rozsądnie gospodarowali siłami i skutecznie zapobiegali groźnym akcjom we własnej strefie obronnej. W 80. minucie przeprowadzili natomiast udany wypad ofensywny, który zakończył się bramką Kristoffera Normanna Hansena.

Jagiellonia wygrała więc ostatecznie 4:0 i tylko kataklizm mógłby odebrać jej awans do kolejnej rundy. Przypomnijmy, że mecz rewanżowy odbędzie się 31 lipca o 20:30 w Białymstoku. Zwycięstwo w tym dwumeczu będzie oznaczało, że mistrzowie Polski zagrają jesienią co najmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji. Dalej pozostaną natomiast w walce o Ligę Europy i Ligę Mistrzów.

FK Poniewież - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:3)

Gole: Jesus Imaz 15, 28, 29, Kristoffer Normann Hansen 80