Linette w kolejnej rundzie. Dobra forma Polki przed igrzyskami

Magda Linette

Magda Linette wygrała kolejne spotkanie podczas turnieju WTA w Pradze. W swoim drugim spotkaniu w stolicy Czech polska tenisistka pokonała Hiszpankę Rebekę Maserovą 6:3, 6:4. Linette awansowała tym samym do ćwierćfinału praskiego turnieju.

Występ w stolicy Czech jest ważnym sprawdzianem Polki przed igrzyskami, z powodu których turniej w Pradze został w tym roku specjalnie przeniesiony z kortów twardych na mączkę. W turnieju olimpijskim Linette wystąpi zarówno w rywalizacji singlistek, jak i deblistek, gdzie zagra w parze z Alicją Rosolską.

Pierwszy set meczu z Maserovą miał wyrównany przebieg. Żadna z tenisistek nie mogła wyjść na wyraźne prowadzenie. Ostatecznie Polka przełamała Hiszpankę dopiero w ósmym gemie, a chwilę później zakończyła tę partię własnym podaniem, wykorzystując już pierwszą piłkę setową.

Początek drugiej partii był nerwowy po stronie Polki. Już przy swoim pierwszym podaniu Linette musiała bronić dwóch break pointów. W następnym gemie poznanianka przełamała jednak swoją rywalkę. 32-latka nie cieszyła się jednak długo prowadzeniem. W szóstym gemie Hiszpanka doprowadziła do przełamania powrotnego i na tablicy wyników można było zobaczyć dwie trójki. Linette wyszła z tych kłopotów w najlepszy możliwy sposób i już w następnej części rywalizacji odzyskała przewagę.

Po tym gemie Hiszpanka musiała skorzystać z przerwy i konsultacji z lekarzem. Na szczęście jej dolegliwość nie okazała się poważna i mogła wrócić do gry, ponownie odrabiając straty przy serwisie Linette. W drugim secie obie tenisistki miały problem z utrzymaniem własnego podania, które łącznie traciły aż pięciokrotnie. Ostatecznie przy stanie 5:4 to Polka mogła serwować po zwycięstwo w meczu. Przed decydującym gemem Hiszpanka po raz kolejny musiała skorzystać z pomocy medyków. Ostatecznie Linette wykorzystała drugą piłkę meczową przy własnym serwisie i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale praskiego turnieju rywalką Polki lepsza zawodniczka ze starcia Wiktoria Tomowa – Jana Fett.

Magda Linette – Rebeka Masarova 6:3, 6:4