Wyjątkowe chwile w Ekstraklasie. Czekali na to ponad 30 lat

Motor Lublin odniósł pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie od 32 lat

Motor Lublin wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:0 w starciu tegorocznych beniaminków PKO BP Ekstraklasy. Dla ekipy trenera Mateusza Stolarskiego było to pierwsze zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej od 32 lat!

W poprzednim sezonie Lechia okazała się najlepsza w pierwszej lidze, ale to Motor, który awansował po barażach, jako jedyny zespół zdołał pokonać gdańszczan – w obu meczach 1:0. Na poziomie ekstraklasy lublinianie również okazali się lepsi – tym razem triumfowali nad Bałtykiem 2:0.

Pierwsza połowa nie dostarczyła praktycznie żadnych emocji, beniaminkowie nie stworzyli bowiem dogodnych okazji. Trudne za takowe uznać strzały z dystansu w środek bramki - w 20. minucie uderzył Krzysztof Kubica, a 11 minut później Bohdan Wjunnyk.

Po przerwie gra ożywiła się. W 52. minucie po akcji Tomasa Bobceka, który przed chwilą pojawił się na boisku, bliski szczęścia był Tomasz Neugebauer, ale piłka po strzale środkowego pomocnika Lechii przeszła tuż obok słupka. W 59. minucie nad poprzeczką główkował Loup-Diwan Gueho.

Tymczasem w 71. na prowadzenie wyszli goście. Po zagraniu z prawej strony Bartosza Wolskiego Samuel Mraz odważnie wszedł między środkowych obrońców rywali i głową z trzech metrów umieścił piłkę w siatce.

180 sekund później było już 2:0 dla Motoru, a w tej sytuacji ponownie nie popisała się defensywa gospodarzy. Ta bramka padła po podobnej akcji – z prawej strony podał Michał Król, a Piotr Ceglarz skutecznie uderzył nogą z linii pola bramkowego.

Od razu po stracie drugiego gola biało-zieloni dokonali trzech zmian (na boisku pojawił się również pozyskany z Ruchu Chorzów 20-letni pomocnik Tomasz Wójtowicz), jednak nie zdołali nawet zmniejszyć rozmiarów porażki.