Paryż 2024: Magda Linette - Mirra Andriejewa. Relacja live i wynik na żywo

Zaledwie dwa dni po wygranym turnieju WTA w Pradze, Magda Linette w niedzielne popołudnie zmierzy się w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego singlistek w Paryżu. Rywalką naszej reprezentantki będzie 17-letnia Rosjanka Mirra Andriejewa. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Linette w miniony piątek wygrała swój trzeci w karierze turniej WTA. W finale pokonała Magdalenę Fręch 6:2, 6:1 i miejmy nadzieję, że poznanianka będzie kontynuować dobrą passę w stolicy Francji. Dla doświadczonej tenisistki to trzeci udział w igrzyskach, na których postara się przerwać złą passę. Na poprzednich w Tokio oraz w Rio de Janeiro odpadła już w pierwszej rundzie, odpowiednio z Aryną Sabalenką oraz Anastazją Pawluczenkową.

Andriejewa, mimo że 15 lat młodsza od Linette, jest wyżej notowana w rankingu WTA, ponieważ plasuje się na 32. lokacie. Polka znajduje się na 48. pozycji, ale postara się wykorzystać znacznie większe doświadczenie. Warta zaznaczyć, że Rosjanka przystąpi do tego meczu również po niedawno wygranym turnieju - w rumuńskim Iasi pokonała Elinę Awanesian, która skreczowała w trzecim secie.

Obie tenisistki miały już okazję ze sobą rywalizować - w kwietniu zeszłego roku. Wówczas w dniu swoich 17. urodzin Andriejewa wygrała w 1/16 finału WTA w Madrycie 6:3, 6:3.

Triumfatorka tego spotkania zagra w drugiej rundzie z Jasimine Paolini.

Relacja live i wynik na żywo meczu Magda Linette - Mirra Andriejewa od godz. 16:30. Rozpoczęcie pojedynku może ulec opóźnieniu ze względu na warunki pogodowe.