Djokovic pokonał Nadala w tenisowym klasyku! "Król mączki" poza turniejem

Karolina PotrykusInne

Novak Djokovic wygrał z Rafaelem Nadalem 6:1, 6:4 w swoim drugim meczu turnieju olimpijskiego. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, zwłaszcza w drugim secie. W kolejnym spotkaniu Serb zagra z Dominikiem Koepferem lub Matteo Arnaldim.

Serb rozpoczął ten pojedynek najlepiej, jak mógł. Dwa razy z rzędu przełamał Nadala, a i przy swoim serwisie nie popełniał błędów. Hiszpan nie był w stanie postawić się świetnie grającemu Djokoviciowi i w pierwszej partii, trwającej zaledwie 39 minut, wygrał tylko jednego gema.

W drugim secie popularny "Nole" znów zaczął świetnie. Prowadził już 4:0, ale wtedy "przebudził się" Nadal, który triumfował na kortach im. Rolanda Garrosa aż 14 razy. "Król mączki" wygrał kolejne cztery gemy, doprowadzając do remisu w drugim secie. Obaj panowie zaczęli grać na bardzo wysokim poziomie. Niezwykle ważny był kolejny gem przy serwisie Hiszpana. Trwającą kilka minut rozgrywkę wygrał Serb, który stanął przed szansą na zwycięstwo w całym spotkaniu.

W kolejnej rundzie Djokovic zagra z Dominikiem Koepferem, który w trzech setach pokonał Matteo Arnaldiego.

Nadal odpadł z rywalizacji singlowej, ale to jeszcze nie koniec jego gry podczas igrzysk w Paryżu. Wraz z Carlosem Alcarazem wciąż ma szansę na zwycięstwo z turnieju deblistów. W kolejnej rundzie rywalami Hiszpanów będą Holendrzy - Tallon Griekspoor i Wesley Koolhof.

Novak Djokovic - Rafael Nadal 2:0 (6:1, 6:4)