Rekordzista świata zrobił swoje. Ma złoty medal IO

Rekordzista świata Thomas Ceccon zdobył złoty medal w pływackim wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. Włoch, który był czwarty na tym dystansie w Tokio trzy lata temu, po raz pierwszy stanął na olimpijskim podium w indywidualnej konkurencji.

23-letni Ceccon do tej pory miał w dorobku trzy olimpijskie medale w sztafetach - jeden srebrny i dwa brązowe.

Trzy lata temu w Tokio konkurencja ta zakończyła się rosyjskim dubletem. W Paryżu Klimenta Kolesnikowa oraz Jewgienija Ryłowa zabrakło i miejsca na podium zajęli zawodnicy, którzy w Japonii uplasowali się na trzeciej, czwartej i piątej pozycji.

Ceccon triumfował czasem 52,00. Chińczyk Jiayu Xu był o 0,32 s wolniejszy, a Amerykanin Ryan Murphy stracił 0,39 s.

W tej konkurencji Polskę reprezentował Ksawery Masiuk, ale odpadł w półfinale.