Niespodzianka! Kolejna kandydatka do medalu w tenisie odpadła z igrzysk

Mateusz TudekInne
Jasmine Paolini

Do niemałej niespodzianki doszło w spotkaniu 1/8 finału tenisowego turnieju pań podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Z rywalizacji odpadła Jasmine Paolini. Włoszka w trzech setach przegrała z niżej notowaną Anną Karoliną Schmiedlovą.

Już pierwsza partia pokazała, że nie będzie to łatwa przeprawa dla finalistki Roland Garros i Wimbledonu. Paolini aż trzykrotnie została przełamana. Sama natomiast wygrywała gemy przy serwisie rywalki dwukrotnie. W końcu przy stanie 6:5 Schmiedlova wykorzystała pierwszą piłkę setową i wyszła na prowadzenie w spotkaniu.

Drugi set był dużo lepszy w wykonaniu Włoszki. 28-latka szybko wypracowała sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymała do końca partii. Ostatecznie wygrała ją 6:3 i doprowadziła do wyrównania w meczu. Stało się jasne, że losy rywalizacji będzie musiała rozstrzygnąć trzecia odsłona.

W niej obie tenisistki nie zachwycał przy swoich serwisach. Regularnie oglądaliśmy przełamania. W decydujących momentach to jednak Słowaczka potrafiła zachować więcej zimnej krwi i finalnie to ona przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Schmiedlova wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wygrała trzeciego seta 7:5. Całe starcie zakończyło się wynikiem 2:1.

Tym samym 67. zawodniczka światowego rankingu wyeliminowała piątą. W kolejnej rundzie reprezentantka Słowacji zmierzy się z wygraną z pary Svitolina - Krejcikova.

Anna Karolina Schmiedlova - Jasmine Paolini 2:1 (7:5, 3:6, 7:5)