Niespodzianki nie było. Włoscy siatkarze z kolejnym zwycięstwem na igrzyskach

Karolina PotrykusInne

Reprezentacja Włoch wygrała z Egiptem 3:0 w swoim drugim meczu fazy grupowej igrzysk olimpijskich w Paryżu. "Azzurro" mają na koncie już sześć punktów i póki co prowadzą w grupie B. Polacy swoje kolejne spotkanie rozegrają w środę o 9:00 z Brazylią.

Początek tego spotkania należał do Włochów (11:7). Faworyci nie zawodzili i sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie (17:11). Zawodnicy z Egiptu byli bezradni na świetnie dysponowanych zawodników prowadzonych przez Ferdinando de Giorgiego. "Azzurro" dokończyli dzieła, pewnie wygrywając pierwszą partię 25:15.

W drugim secie Włosi dominowali jeszcze bardziej. Alessandro Michieletto i Yuri Romano brylowali na parkiecie, kończąc jeden atak za drugim. Egipcjanie nie byli w stanie ani zablokować, ani bronić ataków tych zawodników. Po niespełna trzydziestu minutach aktualni mistrzowie świata wygrali i tę partię - tym razem do 16.

Początek trzeciego seta również należał do siatkarzy de Giorgiego, ale był najbardziej wyrównany ze wszystkich (9:6). Niezła dyspozycja jedynych reprezentantów z Afryki nie trwała jednak długo. Włosi zdobyli pięć "oczek" przewagi, które utrzymywali na przestrzeni całego seta. W końcówce rywale zbliżyli się na trzy punkty (22:19), ale finalnie nic im to nie pomogło. Mistrzowie świata wygrali tę partię oraz cały mecz 3:0.

Włosi są obecnie liderami grupy B, w której znajdują się również Polacy. Biało-Czerwoni swoje drugie spotkanie zagrają w środę o 9:00 rano. Rywalami będą Brazylijczycy.

Włochy - Egipt 3:0 (25:15, 25:16, 25:20)