Polka zakończyła przygodę z IO w Paryżu na drugiej rundzie

fot: PAP
Wioletta Myszor awansowała do drugiej rundy

Wioleta Myszor odpadła w drugiej rundzie olimpijskiego turnieju łuczniczego w Paryżu. Polka przegrała z reprezentantką Indii Bhajan Kaur 0:6.

W pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju łuczniczego Myszor sprawiła niespodziankę i wygrała z faworyzowaną reprezentantką Indii Ankitą Bhakat 6:4. W rundzie rankingowej Polka zajęła dopiero 54. miejsce, a Bhakat 11.

Po pierwszym secie prowadziła 2:0, ale dwa kolejne padły łupem rywalki i zrobiło się 2:4. W czwartej i piątej partii znów jednak lepsza była 41-letnia reprezentantka klubu LKS Łucznik Żywiec. W starciu z Kaur wypadła jednak znacznie słabiej i spotkanie trwało tylko trzy sety.

Na oddanych łącznie dziewięć strzałów Kaur zanotowała pięć "10", Polka w środkowe pole trafiła tylko raz.