Brąz polskich szpadzistek w Paryżu! To 300. medal Polski w historii

Polskie szpadzistki wywalczyły brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Polskie szpadzistki wywalczyły brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu! W starciu o trzecie miejsce turnieju drużynowego Polki po niesamowitej końcówce pokonały po dogrywce Chinki 32:31. To 300. medal dla Polski w historii letnich igrzysk. Po złoto sięgnęły Włoszki, które w finale - również po dogrywce - wygrały z Francuzkami 30:29.

Biało-czerwone walczyły w składzie: Martyna Swatowska-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice), Alicja Klasik (RMKS Rybnik), Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Jarecka (obie AZS AWF Kraków).

Rozstawione z numerem trzecim, odpowiadającym pozycji w światowym rankingu, Polki rozpoczęły olimpijskie zmagania od spotkania z szóstymi w tym zestawieniu Amerykankami, wygrywając 31:29.

W meczu o awans do finału Polska zmierzyła się z Francją. Górą okazały się faworytki gospodarzy, triumfując 45:39.

Poprzedni medal w szermierce dla Polski w 2008 roku w Pekinie wywalczyła drużyna szpadzistów.

To drugi medal Polski podczas igrzysk w Paryżu. Wcześniej kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła srebro w slalomie K1.

Polscy sportowcy dotychczas w letnich igrzyskach łącznie zdobyli 300 medali.