Wielkie emocje i krecz! Iga Świątek powalczy o medal igrzysk olimpijskich

Iga Świątek

Iga Świątek pokonała Danielle Collins w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024. Amerykanka skreczowała w trzecim secie przy stanie 4:1 dla Polki. W półfinale rywalką Świątek będzie Qinwen Zheng.

Świątek zaczęła bardzo skoncentrowana, czego efekty można było zauważyć praktycznie od razu. Już w drugim gemie przełamała rywalkę, a po chwili wyszła na prowadzenie 3:0. Collins zdołała wygrać jednego gema przy własnym serwisie, a następnie miała nadzieję na przełamanie powrotne. W piątym gemie było już 0:30 z perspektywy Świątek, jednak wtedy Polka już się nie myliła i wygrała cztery akcje z rzędu.

Chwilę później Świątek przełamała Amerykankę po raz drugi i... znowu znalazła się w tarapatach przy własnym serwisie. Tym razem było już 0:40, więc Polka wygrała pięć akcji z rzędu i tym samym seta 6:1.

Druga partia zaczęła się od długiego gema przy serwisie Collins. Po kilku minutach to Amerykanka po raz pierwszy w tym meczu wyszła na prowadzenie. To ją  ewidentnie natchnęło. Collins nagle zaczęła grać na niesamowitym poziomie. Przełamała Polkę, a następnie wygrała gema przy własnym serwisie, obejmując prowadzenie 3-0. Przebieg meczu ewidentnie się zmienił. Collins nie popełniała już tyle błędów, czego nie można było powiedzieć o Świątek. Drugi set zakończył się wygraną Amerykanki 6:2. Polka na kilka minut opuściła kort.

Otwierający gem trzeciego seta trwał dobre kilkanaście minut. Obie zawodniczki miały swoje szanse, ale ostatecznie to Świątek przełamała rywalkę. Ważnym momentem było jedno z uderzeń Collins. Amerykanka trafiła piłką w stojącą przy siatce Świątek. Polce nic się jednak nie stało.

Chwilę później wygrała gema przy swoim serwisie, a następnie ponownie przełamała Amerykankę. Było 3:0, wtedy Collins poprosiła o przerwę medyczną i na kilka minut opuściła kort.

Nie wpłynęło to negatywnie na Świątek, która dołożyła czwartego gema na swoje konto.

Iga Świątek - Danielle Collins: Wynik meczu. Kto wygrał na igrzyskach olimpijskich?

Przy stanie 4:1 Collins oznajmiła, że nie jest w stanie kontynuować meczu. To oznacza, że Świątek awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich! W nim powalczy z Chinką Qinwen Zheng.

Wynik meczu:

Iga Świątek (Polska, 1) - Danielle Collins (USA, 8) 1:1 (6:1, 2:6, 4:1 i krecz Collins)