Kolejna niespodzianka na IO! Wygrała Wimbledon, a teraz odpadła i nie powalczy o medale

Kolejna niespodzianka! Wygrała Wimbledon, a teraz odpadła i nie powalczy o medale

Turniej tenisowy kobiet obfituje w wielkie niespodzianki. W pierwszym ćwierćfinale turnieju olimpijskiego Barbora Krejcikova przegrała w dwóch setach z Karoliną Anną Schmiedlovą.

Czeszka miała na koncie dziesięć zwycięstw z rzędu - w tym triumf w ostatniej edycji Wimbledonu. Do Paryża jechała z wielkimi nadziejami, a jej wyniki pokazywały, że stać ją na wiele. W drodze do najlepszej ósemki pokonała m.in. Elinę Switolinę.

W ćwierćfinale była faworytką meczu ze Schmiedlovą, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Jasmine Paolini. Słowaczka udowodniła, że przygotowała na Paryż wysoką formę i wygrała pierwszego seta 6:4.

Drugi set zaczął się znakomicie dla Krejcikovej, która przełamała Słowaczkę już w pierwszym gemie. Następnie wyszła na prowadzenie 2:0 i... coś się zacięło. Schmiedlova wygrała sześć gemów z rzędu, trzykrotnie przełamała przeciwniczkę i niespodziewanie zameldowała się w półfinale turnieju olimpijskiego.

Jej rywalką będzie Marta Kostiuk lub Donna Vekic.

Wynik meczu:

Barbora Krejcikova (Czechy, 9) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 0:2 (4:6, 2:6)