Paryż 2024: Iga Świątek - Danielle Collins. Relacja live i wynik na żywo

Iga Świątek

Iga Świątek zagra w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich z Amerykanką Danielle Collins. Czy Polka awansuje do najlepszej "czwórki" zmagań w Paryżu? Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Danielle Collins na Polsatsport.pl.

We wtorkowym meczu 1/8 finału Iga Świątek wygrała z Chinką Xiyu Wang 6:3, 6:4 i dzięki temu awansowała do ćwierćfinału IO. Wtorkowy mecz obu 23-letnich tenisistek, był bardzo zacięty, trwał godzinę i 50 minut. Chinka pod koniec drugiego seta miała kłopoty z udem i korzystała z przerwy medycznej. Jej kolejną przeciwniczką będzie dziewiąta rakieta rankingu WTA Danielle Collins, z którą Świątek wygrała ostatnie pięć pojedynków.

Polka nie straciła dotychczas w igrzyskach żadnego seta. Na inaugurację pokonała Rumunkę Irinę-Camelią Begu 6:2, 7:5, a w drugiej rundzie wygrała z Francuzką Diane Parry 6:1, 6:1.

Danielle Collins w pierwszej rundzie wygrała z Niemką Laurą Siegemund po kreczu przeciwniczki, następnie pokonała Caroline Woźniacki, a w 1/8 finału zwyciężyła po ponad 2-godzinnym boju z Kolumbijką Camilą Osorio.

Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Danielle Collins na Polsatsport.pl.