Paryż 2024: Polska – Kenia. Relacja na żywo z meczu siatkarek

Robert MurawskiInne

Polskie siatkarki rozegrają swój drugi mecz na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Rywalem podopiecznych Stefano Lavariniego będzie reprezentacja Kenii. Kiedy zostanie rozegrane to spotkanie? Kto wygra? Relacja live i wynik na żywo z meczu siatkarek Polska – Kenia na Polsatsport.pl.

Reprezentacja Polski siatkarek po szesnastu latach wróciła na olimpijskie areny. W swym pierwszym meczu w grupie B w efektownym stylu wygrała z Japonią 3:1. W innym spotkaniu tej grupy Brazylia pewnie pokonała Kenię 3:0. Polki będą zdecydowanymi faworytkami konfrontacji z drużyną z Afryki. Zwycięstwo może właściwie zapewnić awans do czołowej ósemki turnieju.

Siatkarki reprezentacji Kenii, podobnie jak Polki, grają w igrzyskach olimpijskich po raz czwarty. Zadebiutowały w Sydney w 2000 roku i był to pierwszy start kobiecej drużyny z Afryki w olimpijskim turnieju siatkarskim. Zagrały również cztery lata później w Atenach, a po dłuższej przerwie wróciły na igrzyska w 2021 roku w Tokio.

Polskie siatkarki po raz pierwszy zagrają na igrzyskach z przedstawicielem kontynentu afrykańskiego. Bilans dotychczasowych meczów Kenijek w olimpijskich turniejach siatkarek to 0 zwycięstw i 16 porażek (sety 2–48). Jedyny dorobek tej drużyny to dwa wygrane sety podczas igrzysk w Sydney, w meczach przeciwko Australii i Chorwacji.

Relacja live i wynik na żywo z meczu siatkarek Polska – Kenia we wtorek 31 lipca o godzinie 21.00 na Polsatsport.pl.