11:0! Pełna dominacja Legii w dwumeczu z Caernarfon Town

6:0 w pierwszym i 5:0 w drugim meczu. Legia Warszawa w dominującym stylu zapewniła sobie awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Podopieczni Goncalo Feio w pokonanym polu zostawili walijski Caernarfon Town.

Do przerwy Legia dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie zachwycała w ofensywie. Piłkę do siatki warszawianie skierowali tylko raz, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u Thomasa Pekharta. Ostatecznie po 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron piłkarze trenera Feio wzięli się do pracy. I to od razu, bo tuż po wznowieniu gry strzelili gola na 1:0. Sytuację "sam na sam" na trafienie zamienił Bartosz Kapustka. Dwie minuty później było już 2:0. Tym razem po centrze z rzutu wolnego futbolówkę do siatki skierował Artur Jędrzejczyk.

Legia na tym nie poprzestała. W 54. minucie gry lewym skrzydłem popędził Ryoya Morishita. Japończyk płasko zagrał do nabiegającego w pole karne Pekharta. Czech strzałem z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki. Po tym golu trener Feio zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawili się młodzi Ziółkowski, Adkonis i Urbański. Na placu gry zameldował się również Jean-Pierre Nsame.

Kameruńczyk w swoim debiucie w Legii wpisał się na listę strzelców w 72. minucie meczu. Nowy napastnik stołecznej ekipy wykorzystał podanie Urbańskiego i pokonał Stephena McMullana. To nie był jednak koniec goli w tym meczu. W 85. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową piłkę do siatki posłał Sergio Barcia. Dla hiszpańskiego obrońcy było to premierowe trafienie w barwach warszawskiego klubu.

Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ryana Searsa. Ostatecznie wynik meczu już się nie zmienił. Legia wygrała 5:0 i w całym dwumeczu 11:0. W kolejnej rundzie trzecia drużyna poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy zagra z duńskim Broendby.

Liga Konferencji: Caernarfon Town - Legia Warszawa. Wynik meczu. Kto wygrał?

Caernarfon Town - Legia Warszawa 0:5 (0:0)

Bramki: Kapustka 46, Jędrzejczyk 48, Pekhart 54, Nsame 72, Barcia 85

Wynik pierwszego meczu: 6:0 dla Legii

Awans: Legia