Pewne zwycięstwo Brazylijek. Zmiana sytuacji w polskiej grupie

Karol PłatekInne
Brazylijki nie dały szans Japonkom

Kobieca reprezentacja Brazylii z drugim zwycięstwem w turnieju olimpijskim. Tym razem "Canarinhos" bez straty seta pokonały 3:0 Japonki. Wygrana naszych rywalek wpłynęła na sytuację w grupie.

Przed meczem to Brazylijki były faworytkami, ale Japonia to zespół nieobliczalny i niewygodny dla teoretycznie mocniejszych rywalek. Nie tym razem jednak.

Od pierwszej piłki jasne stało się, że Brazylijki chcą wygrać jak najszybciej i jak najwyżej. Wygrane sety mogą zadecydować o finalnym układzie tabeli, co nasze grupowe rywalki wzięły sobie mocno do serca. W każdym z trzech setów "Canarinhos" nie pozwoliły Japonkom rozwinąć skrzydeł.

Wystarczy powiedzieć, że wszystkie trzy sety Brazylijki wygrały przewagą co najmniej pięciu punktów. Kibice zgromadzeni w paryskiej hali oglądali kombinacyjne ataki i znakomite rozegrania. Momentami mecz przypominał trening, bo Japonki w niczym nie przypominały zespołu, który w pierwszym spotkaniu igrzysk wyszarpała naszej reprezentacji seta.

Brazylijki wygrały 3:0 i awansowały na pierwsze miejsce w grupie, strącając naszą reprezentację na drugie miejsce dzięki lepszemu bilansowi wygranych setów. Przypomnijmy, że Polki straciły jedną partię w meczu z Japonią. "Canarinhos" oba mecze wygrały do zera.

Brazylia - Japonia 3:0 (25:20, 25:17, 25:18)