Ruszyła lekkoatletyka. Polacy daleko w pierwszej konkurencji

Ekwadorczyk najlepszym chodziarzem. Polacy w drugiej dziesiątce.

Ekwadorczyk Brian Daniel Pintado wygrał chód na 20 km, pierwszą lekkoatletyczną konkurencję igrzysk w Paryżu. Srebrny medal zdobył Brazylijczyk Caio Bonfim, a brązowy Hiszpan Alvaro Martin. Artur Brzozowski zajął 27. miejsce, a Maher Ben Hlima - 29.

Z powodu porannej burzy w Paryżu rywalizacja rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem. Zawodnicy pokonywali kilometrowe pętle przez most d'Iena u podnóża wieży Eiffla. Jako pierwszy metę na placu Trocadero minął 29-letni Pintado, który zdobył swój pierwszy medal olimpijski. Bonfima wyprzedził o 14 s, a Martina o 16.

Reprezentanci Polski szybko stracili kontakt z czołówką. Ostatecznie Brzozowski stracił do zwycięzcy 3.16, a Ben Hlima 3.39.

O godzinie 9.50, także opóźnionny o pół godziny, rozpocznie się kobiecy chód na 20 km. O medal będzie walczyła Katarzyna Zdziebło.