Straty odrobione! Śląsk Wrocław gra dalej w europejskich pucharach

Śląsk Wrocław i Riga FC zmierzyły się w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Konferencji.

Śląsk Wrocław i Riga FC zmierzyły się w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Konferencji. Przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy wygrał 3:1 i wywalczył awans do trzeciej rundy kwalifikacji - w pierwszym spotkaniu Łotysze triumfowali 1:0.

Śląsk szybko odrobił straty z pierwszego meczu, wychodząc na prowadzenie już w szóstej minucie. Wówczas rzut karny na gola zamienił Matias Nahuel Leiva. Do przerwy było jednak 1:1 - do remisu doprowadził Hrvoje Babec.

Świetny początek pierwszej połowy i... równie dobry drugiej. W 49. minucie piłkarz Śląska ponownie pokonał golkipera z Rygi - tym razem dokonał tego Simeon Petrov.

Zaraz potem było już 3:1 dla podopiecznych Jacka Magiery. Swoje drugie trafienie w tym meczu zanotował Nahuel Leiva. Po chwili sytuacja ekipy z Wrocławia była jeszcze bardziej korzystna - czerwoną kartkę dostał Brian Orosco z drużyny gości.

Jak się okazało, Śląsk utrzymał dobry wynik i wygrał 3:1, tym samym wywalczając awans do trzeciej rundy eliminacji. W tej fazie rywalami piłkarzy Magiery będą zawodnicy szwajcarskiego FC St. Gallen.

Śląsk Wrocław - Riga FC 3:1 (1:1)
Bramki: Nahuel Leiva 6 (rzut karny), 52, Petrov 49 - Babec 33

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Mateusz Żukowski, Simeon Petrov, Aleks Petkov, Serafin Szota (78. Tommaso Guercio) – Piotr Samiec-Talar (78. Bukar Ince), Peter Pokorny, Filip Rejczyk (46. Marcin Cebula), Petr Schwarz, Matias Nahuel Leiva (85. Arnau Ortiz) – Sebastian Musiolik.

Riga FC: Rihards Matrevics – Raivis Jurkovskis (68. Gauthier Mankenda), Mouhamed Ngom, Antonijs Cernomordijs, Ivan Erquaiga (68. Ngonda Muzinga) – Anthony Contreras, Hrvoje Babec, Milos Jojic (83. Eduards Daskevics), Kemehlo Nguena (57. Brian Orosco), Ousseynou Niang (83. Marko Regza) - Reginaldo Ramires.

Żółte kartki: Filip Rejczyk, Matias Nahuel Leiva, Alex Petkov, Peter Pokorny, Serafin Szota, Mateusz Żukowski - Hrvoje Babec.

Czerwona kartka: Brian Orosco 61

Sędzia: Genc Nuza (Kosowo). Widzów: 20 723.

Pierwszy mecz: 1:0 dla Riga FC