Deklasacja w polskiej grupie! Znamy kolejnego ćwierćfinalistę

Krystian NatońskiInne
Brazylia zdeklasowała Egipt, co wystarczyło do awansu do ćwierćfinału igrzysk

To była prawdziwa lekcja siatkówki dla Egipcjan, udzielona przez reprezentantów Brazylii. Ekipa Canarinhos wygrała pewnie 3:0, deklasując "Faraonów" w każdym z setów. Dzięki temu podopieczni Bernardo Rezende zapewnili sobie awans do ćwierćfinału z trzeciej lokaty.

Brazylia przystąpiła do tego meczu z nożem na gardle, po dwóch porażkach - z Włochami oraz Polską. Drużyna z Kraju Kawy musiała nie tylko wygrać, ale uczynić to bez straty seta, aby zwiększyć swoje szanse na wyjście z grupy. Faworyci wywiązali się z tego zadania z nawiązką.

Ciężko jest cokolwiek napisać lub powiedzieć na temat samej rywalizacji z Egiptem. Dominacja Brazylii nie podlegała absolutnie żadnej dyskusji - w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze z Ameryki Południowej bawili się grą, a wyniki poszczególnych setów mówią wszystko. Rywal z Afryki był tłem dla Canarinhos i jednocześnie skończył zmagania na igrzyskach jako outsider.

Brazylia wygrywając bez straty seta zapewniła sobie awans do ćwierćfinału jako jedna z dwóch najlepszych drużyn z trzecich miejsc, ponieważ będzie posiadać lepszy bilans setów (przy równej liczbie punktów) od będącej na trzeciej lokacie Serbii w grupie A - nawet, jeżeli siatkarze z Bałkanów mieliby pokonać Kanadyjczyków również 3:0.

Brazylijczyków w klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc może wyprzedzić jedynie Japonia, której do pełni szczęścia wystarczy wygrany set z USA - przy założeniu, że Serbia pokona Kanadę 3:0. Z kolei Serbowie muszą wygrać bez straty seta oraz liczyć na porażkę Azjatów 0:3 z Amerykanami, jeżeli chcą marzyć o ćwierćfinale.

Warto zaznaczyć, że Brazylijczycy to potencjalny rywal... Polski w 1/4 finału, mimo że obie drużyny grały ze sobą w grupie. Finalnie o parach pierwszej rundy fazy pucharowej zadecydują sobotnie mecze w grupie.

Brazylia - Egipt 3:0 (25:11, 25:13, 25:16)