Niemcy świętują! Wielki sukces Winiarskiego. Medalista z Tokio za burtą!

Krystian NatońskiInne

Reprezentacja Niemiec siatkarzy w efektownym stylu zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w Paryżu. Nasi zachodni sąsiedzi dowodzeni przez Michała Winiarskiego w trzecim meczu fazy grupowej pokonali Argentynę 3:0. Ekipa z Ameryki Południowej, która na poprzednich igrzyskach sięgnęła po brązowy medal, odpadła z dalszej rywalizacji.

Niemiecko-argentyńskie starcie było na wagę awansu do najlepszej ósemki turnieju. Argentyńczycy musieli liczyć na zwycięstwo za pełną pulę i liczyć na korzystne wyniki w innych grupach. W lepszej sytuacji byli podopieczni Winiarskiego, którzy wyprzedzali Albicelestes o trzy "oczka", ale również musieli postawić kropkę nad "i".

Mecz stał pod znakiem dużej dominacji Niemców, o czym świadczy rezultat w pierwszym secie. Argentyńczycy zdobyli w nim zaledwie 13 punktów. Nieco inaczej było w dwóch kolejnych partiach, aczkolwiek w obu przypadkach kontrola i przewaga była po stronie zespołu ze Starego Kontynentu. Tak naprawdę jedynym momentem, kiedy zespół Marcelo Mendeza żywił nadzieję na zmianę obrotu wydarzeń był wynik 17:17 w trzeciej odsłonie. Chwilę później Niemcy jednak odskoczyli i wygrali 25:21, podobnie jak w drugim secie.

Dla niemieckich siatkarzy awans do ćwierćfinału igrzysk to wielki sukces, biorąc pod uwagę, że nasi zachodni sąsiedzi ostatni raz grali na tym etapie podczas zmagań w Londynie w 2012 roku. Wówczas przegrali walkę o półfinał z Bułgarią. Na dwóch kolejnych igrzyskach Niemiec w tej dyscyplinie w ogóle brakowało.

Z kolei dla Argentyny odpadnięcie z turnieju już na etapie fazy grupowej jest sporym rozczarowaniem. Trzy lata temu w Tokio zespół ten sięgnął niespodziewanie po brązowy medal.

Niemcy - Argentyna 3:0 (25:13, 25:21, 25:21)