Sabalenka nie pojechała na igrzyska. Teraz zagra o finał

Aryna Sabalenka

Kilka godzin po tym, jak Iga Świątek zdobyła brązowy medal olimpijski w Paryżu, kilka tysięcy kilometrów dalej na kort wyszły rywalki Polki, które z różnych powodów nie wystąpiły na igrzyskach. W ćwierćfinałowym spotkaniu turnieju WTA 500 w Waszyngtonie zmierzyły się Aryna Sabalenka i Wiktoria Azarenka. Pojedynek białoruskich tenisistek zakończył się zwycięstwem młodszej Sabalenki 6:4, 6:4. Spotkanie nie przebiegło jednak całkowicie po myśli urodzonej w 26-letniej tenisistki.

Trzecia tenisistka rankingu WTA wraca do gry po kontuzji, która wykluczyła ją m.in. z wielkoszlemowego Wimbledonu. W pierwszej rundzie rozgrywanego w stolicy USA turnieju Sabalenka pokonała 2:1 Rosjankę Kamillę Rachimową. Sklasyfikowana na 105. miejscu w rankingu WTA tenisistka sprawiła Białorusince wiele problemów, a całe spotkanie trwało prawie trzy godziny.

Wydawało się, że w ćwierćfinale na Sabalenke czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Sklasyfikowana obecnie na 20. miejscu w rankingu tenisistek Azarenka wygrała w swojej karierze 21 tytułów, w tym dwa wielkoszlemowe. Chociaż od jej ostatniego zwycięstwa w imprezie najwyższej rangi minęła już ponad dekada, to Azarenka wciąż należy do światowej czołówki.

Pierwszy set rozgrywanego w nocy z piątku na sobotę spotkania padł łupem młodszej z Białorusinek, nie przyszło jej to jednak łatwo. Sabalenka przełamała swoją rywalkę w szóstym gemie, ale szybko straciła przewagę. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść wyżej rozstawionej zawodniczki.

Drugi set rozpoczął się po myśli młodszej tenisistki. Sabalenka prowadziła w nim już 3:0. Doświadczona Azarenka odrobiła jednak straty i przez dłuższy czas obie zawodniczki utrzymywały swoje podania. Ostatecznie Sabalenka po raz kolejny przełamała swoją rywalkę w dziesiątym gemie i wygrała całego seta 6:4.

W półfinale turnieju w Waszyngtonie rywalką Sabalenki będzie Czeszka Marie Bouzkova. To spotkanie już w sobotę późnym wieczorem.