Obronił olimpijski tytuł! Trzecie igrzyska z rzędu z medalem

Duński badmintonista Viktor Axelsen obronił tytuł mistrza olimpijskiego w grze pojedynczej.

Duński badmintonista Viktor Axelsen obronił tytuł mistrza olimpijskiego w grze pojedynczej, pokonując w finale paryskich igrzysk Vitidsarna Kunlavuta z Tajlandii 2:0 (21:11, 21:11). Brązowy medal zdobył Malezyjczyk Zii Jia Lee po zwycięstwie z Lakshyą Senem z Indii 2:1 (13:21, 21:16, 21:11).

30-letni Axelsen po raz trzeci z rzędu stanął na olimpijskim podium - był najlepszy także przed trzema laty w Tokio, a w Rio de Janeiro w 2016 roku zajął trzecie miejsce.

To była ostatnia badmintonowa konkurencja igrzysk w Paryżu. Polacy w tej dyscyplinie nie startowali.