Z kim polscy siatkarze zagrają w półfinale igrzysk olimpijskich?

Andrzej AdamiecInne

Polscy siatkarze w poniedziałek zapewnili sobie awans do półfinału tegorocznych igrzysk olimpijskich, pokonując Słowenię w czterech setach. Z kim Biało-Czerwoni zagrają o awans do wielkiego finału?

Podopieczni Nikoli Grbicia w poniedziałek stanęli naprzeciwko zawodników ze Słowenii w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Paryżu. Pierwszy set ułożył się po myśli Biało-Czerwonych, którzy wygrali pierwszą partię 25:20.

Druga część rywalizacji nie była już taka dobra dla Polaków. Słoweńcy bardzo dobrze prezentowali się na parkiecie, przez co przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24). Przegrany set zadziałał na Polaków jak płachta na byka. Biało-Czerwoni złapali wiatr w żagle i wygrali trzeciego seta do 19.

Zawodnicy prowadzeni przez Nikolę Grbicia mimo lekkich problemów okazali się lepsi również w czwartej odsłonie tego spotkania Bartosz Kurek i jego koledzy z reprezentacji wygrali ostatniego seta 25:20 i awansowali do półfinału igrzysk olimpijskich.

Z kim zagrają Polacy w półfinale igrzysk olimpijskich? Rywale Polaków w półfinale igrzysk olimpijskich? Z kim zagrają polscy siatkarze?

Polacy poznają swojego półfinałowego rywala już w poniedziałkowy wieczór. Naprzeciwko Biało-Czerwonych stanie zwycięzca meczu USA - Brazylia. To spotkanie ma zostać rozegrane o godzinie 21:00. Relację na żywo z tego spotkania można śledzić TUTAJ.