Faworytki nie zawiodły! Znamy komplet półfinalistek turnieju siatkarek!

Krystian NatońskiInne
Włoszki z awansem do półfinału

Za nami ostatni mecz ćwierćfinałowy w turnieju siatkarek na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W nim reprezentacja Włoch w pewnym stylu pokonała Serbię 3:0. Emocje były tak naprawdę tylko w pierwszym secie, w którym gra toczyła się na przewagi. Poznaliśmy już komplet drużyn, które zagrają w strefie medalowej.

Włoszki były faworytkami tej konfrontacji, ale mimo wszystko kibice mogli spodziewać się wyrównanego starcia. Takowe było tylko w premierowej odsłonie, w której Italia wygrała na przewagi 26:24. W pozostałych odsłonach przewaga ekipy z Półwyspu Apenińskiego nie podlegała dyskusji, o czym świadczą dwukrotne zwycięstwa 25:20.

Podopieczne Julio Velasco dołączyły zatem do Brazylijek, Amerykanek oraz Turczynek i zagrają o medale igrzysk. Rywalkami Włoszek w półfinale będzie zespół znad Bosforu. Ten mecz zaplanowany został na czwartek 8 sierpnia, podobnie jak rywalizacja Canarinhos z USA.

Warto zaznaczyć, że Italia mierzyła się z Turczynkami w fazie grupowej tegorocznych igrzysk. Wówczas Włoszki wygrały bez straty seta.

Włochy - Serbia 3:0 (26:24, 25:20, 25:20)