Pokaz mocy Brazylijek! Są w półfinale i czekają na Polki lub Amerykanki

Karol PłatekInne
Brazylijki nie dały szans Dominikankom

Reprezentantki Brazylii w siatkówce awansowały do półfinału igrzysk olimpijskich w Paryżu. "Canarinhos" pokonały w trzech setach ekipę Dominikany. O finał Brazylijki mogą zagrać z reprezentacją Polski.

Brazylijki dominowały od pierwszej piłki, ale przewagę uzyskały dopiero przy stanie 19:18. Nerwowa końcówka dostarczyła ogromnych emocji, bo oba zespoły miały problem z szybkim kończeniem akcji. Długie wymiany częściej padały łupem "Canarinhos", które pokonały Dominikanki 25:22. Do zwycięstwa w otwierającym secie swój zespół poprowadziła Gabi. Przyjmująca zdobyła aż 11 punktów!

W drugim secie Brazylijki wrzuciły piąty bieg. Rywalki nie były w stanie kończyć ataków. Odrzucane od siatki dobrym serwisem "Canarinhos", plasowały piłki i narażały się na kolejne skuteczne kontry faworytek. W efekcie kandydatki do złota raz za razem punktowały bezradne Dominikanki i szybko objęły prowadzenie 15:9. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Brazylii 25:13.

Brazylijki przewyższały rywalki w każdym elemencie gry. Skutecznym wyblokiem uniemożliwiały Dominikankom skuteczne ataki, a znakomita asekuracja otwierała szansę na udane kontry. Reprezentantki Dominikany walczyły jak mogły, ale stać je było jedynie na krótkie momenty dobrej i równej gry. W trzecim secie walka punkt za punkt utrzymywała się do stanu 10:10. Seria kolejnych wygranych akcji przez faworytki sprawiły, że Brazylijki objęły prowadzenie 16:12. Wypracowanej przewagi Brazylijki nie oddały już do końca meczu i zameldowały się w półfinale igrzysk. O finał "Canarinhos" zagrają ze zwyciężczyniami meczu Polska - USA.

Brazylia - Dominikana 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)