Przegrali w ćwierćfinale, gwiazdor ma dość. "Zrobię sobie przerwę od reprezentacji"

Yuji Nishida

Reprezentacja Japonii odpadła w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w niecodziennych okolicznościach. Siatkarze z "Kraju Kwitnącej Wiśni" prowadzili 2:0 w setach i 24:21 w trzeciej partii z Włochami, żeby przegrać całe spotkanie 2:3. Po tym meczu Yuji Nishida poinformował za pośrednictwem Instagrama, że planuje zrobić sobie przerwę od występów w narodowych barwach.

Japończycy nie kryli dużego rozczarowania z obrotu spraw. Mieli wszystko w swoich rękach i brakowało im tylko i aż jednego punktu do zamknięcia spotkania. Mistrzowie świata okazali się jednak skuteczniejsi i dokonali niemożliwego, wygrywając cały bój 3:2. Dla zawodników z Japonii ta porażka była bardzo dotkliwa. Mieli na wyciągnięcie ręki półfinał, a co za tym idzie walkę o medale. W zespole nie brakowało łez.

Po tym niefortunnym w skutkach meczu głos zabrała jedna z gwiazd japońskiej siatkówki, Yuji Nishida. Siatkarz ma w swoim dorobku dwa krążki Ligi Narodów – brązowy z 2023 roku oraz srebrny z tegorocznych rozgrywek. Ponadto zdobył złoty medal mistrzostw Azji z reprezentacją.

Nishida ogłosił, że potrzebuje przerwy od reprezentacji, ale od razu zapowiedział, że powróci.

"Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie. Czuję się sfrustrowany tym, że nie udało nam się jako drużynie osiągnąć swoich celów. Ta drużyna była niesamowita, kibice byli niesamowici. Teraz planuję zrobić sobie przerwę od reprezentacji, ale wrócę silniejszy"– napisał.

Z narodowymi barwami pożegnali się także zawodnik Kentaro Takahashi oraz trener Philippe Blain.