Borowska wygrała wyścig eliminacyjny! Wystąpi w półfinale

Jakub ŻelepieńInne
Dorota Borowska wystąpi w półfinale

Kanadyjkarka Dorota Borowska wygrała wyścig eliminacyjny w jedynce na 200 m i bezpośrednio awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich. Polka wyprzedziła Brazylijkę Valdenice Conceicao o 0,65 sekundy. Trzecia była Niemka Lisa Jahn.

Bezpośrednią kwalifikację do półfinału uzyskały dwie najlepsze zawodniczki, pozostałe wystąpią w ćwierćfinale. W tej konkurencji popłynie jeszcze inna reprezentantka Polski - Katarzyna Szperkiewicz.

Borowska w ostatniej chwili została dopuszczona do startu w igrzyskach. W niedzielę została oczyszczona przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) z zarzutów stosowania niedozwolonych środków. Do stolicy Francji dotarła dopiero w poniedziałek, zaledwie dzień przed pierwszym startem.

Kanadyjkarka Posnanii w jedynce na 200 m była czwarta na igrzyskach w Tokio. W Paryżu rywalizuje także w dwójce na 500 m z Sylwią Szczerbińską.