Dominacja w meczu o brąz! Poznaliśmy trzecią drużynę turnieju piłkarskiego na igrzyskach olimpijskich

Piłkarze reprezentacji Maroka wygrali z Egiptem 6:0 (2:0) w meczu o trzecie miejsce turnieju olimpijskiego rozegranym w Nantes. Dwie bramki zdobył Soufiane Rahimi, a po jednej Abde Ezzalzouli, Bilal El Khannouss, Akram Nakach i Achraf Hakimi.

Egipcjanie na początku spotkania stworzyli sobie dobre okazje. W 12. minucie Mostafa Saad oddał groźny strzał, ale doznał kontuzji mięśniowej i musiał zejść z boiska. Później gra toczyła się pod dyktando Marokańczyków.

Ezzalzouli w 23. min technicznie przymierzył w okienko i otworzył wynik meczu. Po chwili gola głową po rzucie rożnym strzelił Rahimi. Druga połowa była jeszcze bardziej spektakularna w wykonaniu Marokańczyków.

Tuż po przerwie Khannouss podwyższył na 3:0. Następnie Rahimi zdobył swoją ósmą bramkę w szóstym meczu turnieju olimpijskiego. Pokonywał też bramkarzy reprezentacji Argentyny, Ukrainy, Iraku, USA i Hiszpanii.

Marokańczycy kontynuowali swoją kanonadę. W ostatnim kwadransie gole strzelili Akram Nakach i Achraf Hakimi. Reprezentacja olimpijska nawiązała do sukcesu seniorskiej kadry, która w 2022 roku doszła do półfinału mundialu w Katarze.

W piątek Francuzi podejmą w finale Hiszpanów na Parc des Princes w Paryżu.