Medal na wyciągnięcie ręki! Polki awansowały do finału

Polki zapewniły sobie awans do finału!

Kanadyjkarki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska zajęły czwarte miejsce w biegu półfinałowym w konkurencji dwójek na 500 m i awansowały do finału A igrzysk olimpijskich. Wyścig wygrały Chinki przed Hiszpankami i Kubankami.

Polki straciły do zwyciężczyń 3,46 sekundy.

Do finału (piątek, godz. 12.50) zakwalifikowały się po cztery najlepsze osady z obu półfinałów.

Borowska w Paryżu rywalizuje także w jedynce na 200 m - w sobotę wystąpi w półfinale.

Natomiast polskie dwójki kajakowe Martyna Klatt, Helena Wiśniewska oraz Karolina Naja i Anna Puławska nie będą walczyć o medale igrzysk olimpijskich w K2 500 m. Klatt z Wiśniewską zajęły szóste miejsce, a druga z osad była siódma w półfinale i obie załogi popłyną w finale B.