USA - Francja: Kiedy jest finał koszykarzy? O której godzinie?

USA - Francja to finał turnieju olimpijskiego koszykarzy. Kiedy jest mecz USA - Francja? O której godzinie?

Amerykanie powalczą o piąte z rzędu złoto igrzysk. O ich zwycięstwie z Serbią w półfinale zadecydowała czwarta kwarta, wygrana 32:15 i postawa dwóch zawodników Stephena Curry'ego, który zdobył 36 punktów trafiając 9 razy zza linii 6,75 m oraz środkowego Joela Embiida (19 pkt). To właśnie po rzucie Curry'ego, czterokrotnego mistrza NBA i dwukrotnego świata, który mistrzostwa olimpijskiego jeszcze nie ma. Zawodnicy USA objęli drugie prowadzenie w meczu - 87:85 na 2 minuty i 24 sekundy przed końcem czwartej kwarty.

Serbowie, którzy przegrali z Amerykanami w pierwszym meczu fazy grupowej 84:110, w półfinale byli bliscy sprawienia sensacji. Ostatecznie przegrali 91:95.

W finale rywalami Amerykanami będą Francuzi, którzy pokonali w półfinale mistrzów świata Niemców 73:69 (18:25, 15:8, 23:17, 17:19) i po raz drugi z rzędu awansowali do finału igrzysk.

Gospodarze wspierani przez entuzjastycznie reagującą publiczność zrewanżowali się tym samym Niemcom za porażkę w fazie grupowej 71:85.

Kiedy jest finał USA - Francja? To pytanie zadają sobie fani koszykówki. Finał USA - Francja odbędzie się w sobotę 10 sierpnia. O której godzinie finał USA - Francja? Start meczu o 21:30.