Manchester City z pierwszym trofeum w nowym sezonie

Piłkarze Manchesteru City po rzutach karnych pokonali Manchester United w meczu o Tarczę Wspólnoty na londyńskim Wembley. Po 90 minutach było 1:1. W spotkaniu rozgrywanym co roku przed startem Premier League mierzą się mistrz ze zwycięzcą Pucharu Anglii.

Mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Zarówno Pep Guardiola jak i Erik ten Hag dali szansę młodym rezerwowym.

Pomocnik "The Citizens" James McAtee w 24. min. trafił w słupek. Odpowiedzią "Czerwonych Diabłów" był strzał Marcusa Rashforda. Przed przerwą Jeremy Doku zmarnował dobrą okazję na objęcie prowadzenia.

W drugiej połowie Rashford dobrze zachował się w polu karnym i uderzył w lewy słupek. W 82. minucie bramkę zdobył Argentyńczyk Alejandro Garnacho. United nie cieszyli się długo z prowadzenia. Po siedmiu minutach Oscar Bobb posłał wysokie podanie, a Bernardo Silva głową wykończył akcję i wyrównał na 1:1.

Nie rozegrano dogrywki, lecz od razu przystąpiono do rzutów karnych. W pierwszej serii pomylił się Silva, a w czwartej Jadon Sancho. Po pięciu kolejkach było 4-4. W ósmej serii karnego nie wykorzystał Jonny Evans. Zwycięstwo "Obywateli" zostało przypieczętowane po trafieniu Manuela Akanji.

Manchester City siódmy raz w historii zdobył Tarczę Wspólnoty, ale United 21 razy wywalczyli to trofeum - najwięcej w historii.

16 sierpnia Manchester United na Old Trafford podejmie Fulham Londyn na inaugurację Premier League.