Paryż 2024: Ile medali mają Polacy?

Jakub ŻelepieńInne

Ponad 200 sportowczyń i sportowców reprezentowało Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Ile łącznie zdobyli medali? Krążków którego koloru Biało-Czerwoni mają w swoim dorobku najwięcej? Sprawdź poniżej.

Igrzyska oficjalnie rozpoczęły się 26 lipca. Wtedy na Sekwanie odbyła się widowiskowa ceremonia otwarcia. Już dwa dni wcześniej wystartowały pierwsze konkurencje, ale olimpijskie szaleństwo ruszyło na dobre dopiero po uroczystej inauguracji. Na pierwszy medal dla Polski nie przyszło nam długo czekać. Już w niedzielę 28 lipca po srebro sięgnęła Klaudia Zwolińska. Nasza kajakarka górska zajęła drugie miejsce w slalomie K1.

Dwa dni później w Paryżu znów w górę poszła biało-czerwona flaga. Tym razem za sprawą naszych szpadzistek, które po emocjonującym boju z Chinkami wyszarpały brąz w zawodach drużynowych.

Pierwsze złoto padło łupem Aleksandry Mirosław. Światowa dominatorka we wspinaczce sportowej na czas potwierdziła klasę i 7 sierpnia wygrała turniej olimpijski. Na najniższym stopniu podium stanęła druga z Polek - Aleksandra Kałucka.

W sobotę, w przedostatni dzień igrzysk, powiększyliśmy swoją zdobycz. Po srebro sięgnęli bowiem nasi siatkarze. W finale przegrali 0:3 z gospodarzami i obrońcami tytułu - Francuzami. W sobotni wieczór srebrny medal dorzuciła też pięściarka Julia Szeremeta.

Kto jeszcze wywalczył medal na paryskich igrzyskach? Sprawdź poniżej pełną rozpiskę polskich medalistów.

IO Paryż 2024. Kto zdobył medal dla Polski?

Złoto: Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa na czas)

Srebro: Klaudia Zwolińska (kajakarstwo górskie slalom K1), reprezentacja Polski mężczyzn (siatkówka halowa), Julia Szeremeta (boks/-57 kg), Daria Pikulik (kolarski wielobój omnium)

Brąz: Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Alicja Klasik, Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Jarecka (szpada drużynowo), Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski, Fabian Barański (wioślarska czwórka podwójna), Iga Świątek (tenis ziemny), Aleksandra Kałucka (wspinaczka sportowa na czas), Natalia Kaczmarek (bieg na 400 metrów)

Pozostali reprezentanci Polski, którzy zajęli miejsca w TOP 10 na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024 - TUTAJ.