Polscy siatkarze odebrali srebrne medale olimpijskie

Polscy siatkarze odebrali srebrne medal olimpijskie.

Z rąk członkini Komisji Zawodniczej MKOl Mai Włoszczowskiej polscy siatkarze odebrali srebrne medal olimpijskie. W finale paryskich igrzysk przegrali z Francuzami 0:3.

To ósmy polski medal w grach zespołowych, czwarty w siatkówce, a drugi drużyny mężczyzn, po złotym z 1976 roku ekipy pod wodzą słynnego trenera Huberta Jerzego Wagnera.

Na podium stanęło 13 zawodników kadry prowadzonej przez Serba Nikolę Grbica: Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i Bartłomiej Bołądź, który zaczął turniej jako rezerwowy, a później zastąpił w składzie meczowym kontuzjowanego Bieńka.