Rekord życiowy i 10. miejsce Polki na igrzyskach w Paryżu

Klaudia Kazimierska w Paryżu.

Klaudia Kazimierska uzyskała rekord życiowy 4.00,12 i zajęła 10. miejsce w finałowym biegu na 1500 m podczas igrzysk w Paryżu. Kenijka Faith Kipyegon trzeci raz z rzędu została mistrzynią olimpijską na tym dystansie. Czasem 3.51,29 pobiła rekord olimpijski.

Kipyegon triumfowała też w Rio de Janeiro i w Tokio. Jest rekordzistką świata w biegach na 1500 m i 1 milę - 1609 m.

Srebrny medal w Paryżu zdobyła Australijka Jessica Hull (3.52,56), a brązowa medalistka Georgia Bell poprawiła rekord Wielkiej Brytanii na 3.52,61.

W półfinale biegu na 1500 m rekord Polski czasem 3.57,31 pobiła Weronika Lizakowska, która zajęła siódme miejsce w serii i nie awansowała do finału. Eliminacji i repasaży nie przebrnęła Aleksandra Płocińska.