Zdemolowali rywali! Siatkarski finał w Paryżu bez wielkich emocji

Robert MurawskiInne
Paryż 2024. Siatkówka plażowa - mężczyźni. Szwedzi David Ahman i Jonatan Hellvig zdobyli złoty medal.

David Ahman i Jonatan Hellvig ze Szwecji wygrali turniej siatkarzy plażowych na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. W finale pokonali niemiecki duet Nils Ehlers/Clemens Wickler 2:0. Brązowy medal wywalczyli Anders Mol i Christian Soerum z Norwegii, którzy triumfowali na igrzyskach w Tokio.

Finał turnieju siatkówki plażowej igrzysk olimpijskich w Paryżu nie dostarczył kibicom tej dyscypliny sportu wielkich emocji. Rywalizacja trwała zaledwie 34 minuty, bo tyle potrzebował szwedzki duet, by pokonać rywali w dwóch setach – 21:10 i 21:13.

Mecz o brązowy medal również nie miał wielkiej dramaturgii. Faworyzowani Norwegowie Anders Mol i Christian Soerum, którzy triumfowali na poprzednich igrzyskach, pewnie pokonali reprezentujących Katar Ahmeda Tijana i Cherifa Younousse.

Jedynymi reprezentantami Polski w siatkówce plażowej na igrzyskach w Paryżu byli Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Przeszli one przez fazę grupową, w której mierzyli się m.in. z późniejszymi srebrnymi medalistami. Odpadli w 1/8 finału, przegrywając 0:2 z hiszpańskim duetem Pablo Herrera/Adrian Gavira.

Wyniki decydujących meczów turnieju olimpijskiego w siatkówce plażowej mężczyzn:

2024-08-10: Anders Mol/Christian Soerum (Norwegia) – Ahmed Tijan/Cherif Younousse (Katar) 2:0 (21:13, 21:16) /mecz o 3. miejsce
2024-08-10: David Ahman/Jonatan Hellvig (Szwecja) – Clemens Wickler/Nils Ehlers (Niemcy) 2:0 (21:10, 21:13) /FINAŁ