Bolesna porażka Barcelony na ostatniej prostej przed rozpoczęciem nowego sezonu

fot: PAP
Robert Lewandowski

FC Barcelona z Robertem Lewandowskim zakończyła swoje przygotowania do nowego sezonu tradycyjnym meczem o Puchar Gampera z francuskim AS Monaco. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 dla gości, którzy podnieśli trofeum na stadionie Barcelony.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na stadionie Estadio Olimpico rozpoczęła się spokojnie. Oba zespoły nie przeprowadzały wielu ataków na bramkę przeciwnika. Pierwszą dobrą szansę dla gospodarzy miał środkowy obrońca - Inigo Martinez. Jego strzał głową nie znalazł jednak drogi do bramki strzeżonej przez Philippa Kohna. W 36. minucie meczu Raphinha trafił do siatki gości, ale okazało się, że był na spalonym. Francuska drużyna starała się szybko odpowiedzieć jednak Folarin Balogun zmarnował ich najlepszą okazję w pierwszej połowie.

Druga połowa rozpoczęła się od dużego błędu w obronie Blaugrany. Pomyłkę Inigo Martineza i młodego Marca Bernala wykorzystał Lamine Camara. Goście szybko poszli za ciosem, bo już kilka minut po pierwszym golu, Breel Embolo pokonał Marca-Andre Ter Stegena w sytuacji sam na sam. Asystował mu były zawodnik Liverpoolu - Takumi Minamino. Niedługo po bramce dla Monaco, w 68. minucie, boisko opuścił Robert Lewandowski.

W 70. minucie meczu Barcelona miała okazję na zdobycie bramki kontaktowej, lecz Pau Victor nie poradził sobie z presją i zmarnował dogodną szansę. W końcówce podopieczni Adiego Huttera dobili zespół gospodarzy. Strzelcem bramki okazał się rezerwowy Monaco - Christian Mawissa Elebi. Tym akcentem zakończyło się spotkanie na stadionie Estadio Olimpico. FC Barcelona rozpocznie zmagania ligowe już 17.08 meczem z Valencią.

FC Barcelona - AS Monaco 0:3 (0:0)

Bramki: L. Camara 50, Embolo 58, Mawissa Elebi 86.

Żółte kartki: Salisu 90+4

Składy:

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen (77 Inaki Pena) - Jules Kounde (68 Hector Fort), Andreas Christensen (47 Sergi Dominguez), Inigo Martinez, Alejandro Balde (68 Gerard Martin) - Marc Bernal (88 Toni Fernandez), Marc Casado - Pau Victor, Pablo Torre [46 Ilkay Gundogan (67 Ferran Torres)], Raphinha (88 Quim Junyent Casanova) - Robert Lewandowski (68 Lamine Yamal).

Monaco: Philipp Kohn - Vanderson (81 Christian Mawissa Elebi), Thilo Kehrer, Mohammed Salisu, Ismail Jakobs (90+2 Kassoum Ouattara) - Takumi Minamino (81 Saimon Bouabre), Lamine Camara (81 Edan Diop), Denis Zakaria (86 Eliot Matazo), Eliesse Ben Seghir (76 Caio Henrique) - Breel Embolo (76 George Ilenikhena), Folarin Balogun (90+3 Lucas Michal).