Popis Rodado i festiwal pięknych bramek w Krakowie. Wisła w końcu zwycięska

Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 3:1 w meczu 4. kolejki Betclic 1 Ligi. Dwa trafienia dla "Białej Gwiazdy" zaliczył Angel Rodado, a bramki Oliviera Sukiennickiego i Szymona Szymańskiego były ozdobami tego spotkania. Dla Wisły to pierwsza wygrana w tym sezonie na krajowym podwórku.

Wisła występy w Betclic 1 Lidze łączy z meczami w eliminacjach europejskich pucharów. W poprzednim tygodniu piłkarze Kazimierza Moskala ulegli na wyjeździe Spartakowi Trnawie 1:3 w 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Początek zmagań ligowych w wykonaniu "Białej Gwiazdy" również rozczarowuje. Remis z Polonią Warszawa i porażka ze Zniczem Pruszków to absolutny falstart.

Ruch z jednej strony nie zachwyca, a z drugiej nie przegrał przed poniedziałkowym meczem ani jednego spotkania. Wygrana z Odrą Opole na inaugurację oraz remisy ze Zniczem i Pogonią Siedlce można uznać za średni start sezonu.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Oba zespoły miały swoje okazje. Po stronie Ruchu aktywny był Miłosz Kozak. Za ofensywne akcje w Wiśle odpowiadał głównie Angel Rodado i to właśnie Hiszpan, jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Na sekundy przed końcem pierwszej połowy Marc Carbo zagrał w stronę swojego rodaka, a ten zza pola karnego pokonał bramkarza gości.

Tuż po zmianie stron kolejny cios dla Ruchu, a mianowicie czerwona kartka dla Filipa Starzyńskiego. Pomocnik "Niebieskich" brutalnie potraktował rywala i sędzia od razu wyrzucił go z boiska.

Mimo gry w osłabieniu, chorzowianie wyrównali. Pięknym uderzeniem z około 35 metrów popisał się Szymon Szymański. Przyjezdni z remisu cieszyli się kilkanaście minut, a na ratunek Wiśle przyszedł oczywiście Rodado, znowu do spółki z Carbo. Napastnik "Białej Gwiazdy" wykorzystał rzut karny odgwizdany po faulu na defensywnym pomocniku.

Ruch walczył o punkt, ale Wisła broniła się skutecznie. W ostatniej akcji meczu pięknym trafieniem popisał się Sukiennicki i to on ustalił rezultat spotkania. Wisła wygrała po raz pierwszy w tym sezonie Betclic 1 Ligi.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1

Bramki: Rodado 45+2, 75-karny, Sukiennicki 90+10 - Szymański 57