Świetny mecz polskiej tenisistki! Jest awans do głównej drabinki

Andrzej AdamiecTenis
Magdalena Fręch ze zwycięstwem

Magdalena Fręch przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w swoim drugim meczu podczas kwalifikacji turnieju WTA w Cincinnati. Wyższość Polki musiała uznać Jessica Bouzas Maneiro. Pochodząca z Łodzi zawodniczka wygrała mecz 6:1, 6:4, tym samym zapewniając sobie awans do głównej drabinki amerykańskiej imprezy.

Fręch już od początku pojedynku stawiała warunki na korcie. Polka bez większych problemów broniła swojego serwisu, w tym samym czasie przełamując przeciwniczkę w pierwszym secie dwa razy. Dzięki temu pochodząca z Łodzi zawodniczka wygrała tę część rywalizacji, przegrywając zaledwie jednego gema.

Druga partia również wyglądała dobrze dla Fręch. 26-latka bez większych problemów wykorzystywała błędy swojej przeciwniczki. Jessica Bouzas Maneiro próbowała nawiązać walkę, ale Polka była za mocna. Plasująca się na 50. miejscu w rankingu WTA zawodniczka zwyciężyła w drugim secie 6:4.

Dzięki temu Fręch zapewniła sobie awans do głównej drabinki turnieju WTA w Cincinnati. W amerykańskim turnieju udział mają wziąć między innymi Iga Świątek, Magda Linette czy Coco Gauff.