Belg wygrał drugi etap Tour de Pologne

Tim Wellens

Belg Tim Wellens (UAE Team Emirates) wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, jazdę indywidualną na czas z Mysłakowic na Orlinek w Karpaczu. Żółtą koszulkę lidera wywalczył Duńczyk Jonas Vingegaard (Visma).

Na 15-kilometrowej górskiej trasie Wellens wyprzedził o dziewięć sekund Vingegaarda oraz o 15 sekund swojego kolegę z drużyny Austriaka Felixa Grossschartnera.

Rafał Majka, kolejny zawodnik ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zajął 36. miejsce, tracąc do zwycięzcy 1.29.

W klasyfikacji generalnej Vingegaard, dwukrotny triumfator Tour de France, ma przewagę 24 sekund nad swoim kolegą z zespołu Visma Holendrem Wilco Keldermanem oraz 25 sekund nad Włochem Diego Ulissim (UAE Team Emirates). Majka zajmuje 19. miejsce, ze stratą 1.23.