Duża niespodzianka! Była liderka światowego rankingu poza turniejem

Naomi Osaka

Naomi Osaka odpadła w II rundzie kwalifikacji do WTA 1000 Cincinnati Open z Amerykanką Ashlyn Krueger. Japońska tenisistka przegrała w trzech setach 3:6, 6:2, 3:6. Tym samym Japonka nie znajdzie się w głównej drabince turnieju.

Była liderka kobiecego touru w tym roku wróciła do zmagań po przerwie spowodowanej macierzyństwem. W poprzednich turniejach pokazała się z niezłej strony i wróciła na dobre tory, zajmując miejsce w pierwszej setce rankingu - 95. pozycja.

Udział Osaki w rywalizacji w Cincinnati był dość wyjątkowy - grała bowiem w kwalifikacjach. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w Dausze na początku 2018 roku, w tym samym roku, w którym Japonka zdobyła swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy.

Osaka nie najlepiej weszła w spotkanie II rundy kwalifikacji. W pierwszym secie dwukrotnie została przełamana, co przyczyniło się do przegrania premierowej partii 3:6.

W drugiej odsłonie japońska zawodniczka weszła na wyższy poziom gry i zaczęła rozdawać karty na korcie. Już w pierwszym gemie wygrała przy podaniu Krueger, czym ułatwiła sobie nieco zadanie w drugim secie. Bardzo dobrze funkcjonował jej serwis, który pomógł jej osiągnąć cel. Osaka drugi raz przełamała rywalkę i przy swoim podaniu wygrała drugą część meczu 6:2, czym doprowadziła do wyrównania stanu meczu.

Trzecia partia nie zwiastowała żadnej niespodzianki. Jednak los bywa przewrotny. Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema prowadziła nawet 3:1 w decydującej odsłonie, ale nie udało jej się zamknąć tego meczu. Została dwukrotnie przełamana, co przyczyniło się do porażki w całym spotkaniu 3:6, 6:2, 3:6. Krueger, 82. zawodniczka rankingu, miała swój dzień na kortach w Stanach Zjednoczonych i sprawiła nie lada niespodziankę.

Amerykanka wystąpi zatem w I rundzie turnieju głównego w Cincinnati. Na jej drodze stanie srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Paryżu, Donna Vekić.