Niepokojące wieści z Barcelony. Co ze zdrowiem Lewandowskiego?

Robert Lewandowski

FC Barcelona przegrała w ostatnim meczu przed sezonowym z AS Monaco 0:3. Sam wynik nie jest jednak najgorszą informacją dla kibiców, jaka dotarła w poniedziałkowy wieczór ze stolicy Katalonii. Robert Lewandowski rozegrał kiepskie zawody i opuścił boisko w 68. minucie. Jednak to nie kiepska forma, a uraz odniesiony w trakcie spotkania miał być powodem zmiany Polaka.

Hiszpańskie media były bardzo krytyczne co do występu Polaka. Teraz poznajemy kulisy jego słabej formy. Według katalońskiego "Sportu" grę Lewandowskiemu utrudniał uraz, którego miał się nabawić w pierwszej połowie. Jeszcze nie wiadomo jak poważna może być kontuzja.

W trakcie pierwszej połowy, po wślizgu obrońcy, Lewandowski upadł bezwładnie na rękę. Polak kontynuował jeszcze grę przez godzinę, ale jak napisał "Sport" "kiedy zmienił go Lamine Yamal, to na jego twarzy widać było ból i zmartwienie".

Nowy sezon La Liga zaczyna się już w najbliższy weekend. Nie wiadomo jeszcze, czy kontuzja Lewandowskiego jest poważna i czy nie wykluczy go z gry na początku nowego sezonu. W pierwszej kolejce rywalem "Dumy Katalonii" będzie Valencia.

Barcelona nie odniosła się jeszcze do medialnych doniesień na temat zdrowia Lewandowskiego. Kontuzja Polaka nie jest jedynym zmartwieniem sztabu Hansiego Flicka. W poniedziałkowy wieczór urazu nabawił się również Ilkay Guendogan, który po starciu z rywalem nie był w stanie kontynuować gry.