Trudny początek i niezawodne zapasy. Tak Gamrot pokonał legendę!

Sporty walki

Mateusz Gamrot (24-2, 8 KO, 5 SUB) wróci do klatki organizacji UFC podczas gali w Perth, a rywalem Polaka będzie Dan Hooker (23-12, 11 KO, 7 SUB). "Gamer" ma za sobą serię trzech wygranych walk z rzędu, a ostatnio rozprawił się z legendą światowego MMA. Przypomnijmy sobie tamten pojedynek.

Gamrot po raz ostatni w klatce amerykańskiego giganta wystąpił w marcu na UFC 299. Pokonał wtedy na punkty legendę MMA Rafaela dos Anjosa. Pojedynek nie należał jednak do najłatwiejszych. Brazylijczyk postawił twarde warunki, zwłaszcza w 1. rundzie, kiedy to posłał Polaka na deski. Polak słabo wszedł w pojedynek, jednak później jego przewaga rosła z minuty na minutę.

Jak to z reguły bywa w walkach "Gamera" kluczowe okazały się zapasy, dzięki którym 33-latek mógł kontrolować pojedynek i ostudzać zapędy przeciwnika. Po trzech rundach dość wyrównanego boju sędziowie orzekli zwycięstwo zawodnika z Poznania.

Gamrot do starcia z Hookerem przystępuje, jako 5. zawodnik rankingu kategorii lekkiej. Australijczyk jest na 11. pozycji. Polak ma za sobą 3 wygrane z rzędu, a łącznie jego bilans w UFC wynosi 7-2. Ewentualna wygrana podczas UFC 305 zapewne przybliży Polaka do wyczekiwanej walki mistrzowskiej.

Transmisja gali UFC 305 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 04.00 w Polsacie Sport 1.