Polskie siatkarki w półfinale mistrzostw Europy! Deklasacja w ostatnim meczu

Polskie siatkarki grają w ME U20.

Polskie siatkarki awansowały do półfinału mistrzostw Europy do lat 20! Tym razem Biało-Czerwone nie dały szans Irlandkom, które na zakończenie fazy grupowej pokonały 3:0. To już szóste zwycięstwo Polek w tym turnieju.

Polki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania. Do tej pory wygrały pięć meczów, a przegrały tylko raz - 2:3 z Włoszkami. Irlandki w tym turnieju nie wygrały jeszcze nawet seta.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry (7:6), ale Polki dość szybko "odskoczyły" rywalkom (12:8). Od tego momentu rozpoczął się koncert Biało-Czerwonych, którym gospodynie nie potrafiły sprostać. Zawodniczki prowadzone przez Miłosza Majkę pokazały moc i zasłużenie wygrały pierwszą partię.

W drugim secie dominacja Polek była jeszcze bardziej widoczna. Już na samym początku nasze zawodniczki zdobyły aż siedem punktów z rzędu (9:1), a z każdą minutą przewaga rosła. Gospodynie w końcówce zdobyły pierwszą swoją "serię" w tym meczu (od 8:21 do 11:21), ale to było zbyt mało. Po zaledwie 45 minutach gry było już 2:0

W trzeciej partii gospodynie zaczęły lepiej przyjmować, co skutkowało nieco lepszym wynikiem na początku (4:2). Później Polki po raz kolejny włączyły piąty bieg i znów "uciekły" przeciwniczkom. Na zagrywce prym wiodły Natasza Ornoch i Zofia Pinderska. Kolejne serie punktowe stawały się rzeczywistością, a mecz zbliżał się do końca. Biało-Czerwone dopełniły dzieła i mogły zacząć cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Tym zwycięstwem reprezentantki Polski przypieczętowały awans do strefy medalowej. Z ośmiu drużyn, które grają w grupach, tylko dwie najlepsze wywalczyły awans do półfinału. Z grupy II o medale powalczą Włochy i Polska, a z I - Turcja i Belgia.

Polska - Irlandia 3:0 (25:12, 25:12, 25:8)