Długi mecz i zwycięstwo Fręch. Polka zagra z mistrzynią olimpijską

Magdalena Fręch w meczu 1. rundy turnieju WTA w Cincinnati pokonała Marie Bouzkovą

Po trzech setach i ponad dwóch godzinach walki Magdalena Fręch pokonała Marie Bouzkovą w spotkaniu 1. rundy turnieju rangi WTA 1000 w Cincinnati. Kolejną rywalką Polki będzie mistrzyni olimpijska z Paryża, Chinka Qinwen Zheng.

48. w rankingu WTA Fręch, która do głównej drabinki przedzierała się przez kwalifikacje (pokonała w nich Hailey Baptiste oraz Jessicę Bouzas Maneiro), po trwającym dwie godziny i 14 minut meczu zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:3. Tym samym zrewanżowała się notowanej aktualnie na 37. miejscu Bouzkovej za styczniową porażkę w Auckland, gdzie to czeska zawodniczka wygrała w trzech setach (6:0, 3:6, 6:4).

W kolejnym meczu 26-latka z Łodzi zmierzy się z rozstawioną w Cincinnati z numerem siódmym Zheng. Dla złotej medalistki zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich w Paryżu będzie to pierwsze spotkanie w turnieju.

W drugiej rundzie wystąpi też Magda Linette, która po zwycięstwie nad Brytyjką Katie Boulter 2:6, 6:0, 7:5 o 1/8 finału powalczy z Liudmiłą Samsonową. Natomiast turniejowa "jedynka" Iga Świątek, dzięki zwycięstwu nad Francuzką Varvarą Grachevą 6:0, 6:7 (8-10), 6:2, jest już w trzeciej rundzie. Na tym etapie zagra z Martą Kostiuk.

Turniej w Cincinnati to dla wielu zawodniczek ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się 26 sierpnia ostatnią w sezonie wielkoszlemową imprezą - nowojorskim US Open.