34:32! Zacięty set przesądził o awansie polskich siatkarek do 1/8 finału

Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz awansowały do 1/8 finału ME.

Siatkarki plażowe Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz po zwycięstwie nad Czeszkami Miroslavą Dunarovą i Danielą Mokrą 2:0 awansowały do 1/8 finału rozgrywanych w Holandii mistrzostw Europy. W piątek Polki zagrają o ćwierćfinał z Niemkami Svenją Muller i Cinją Tillmann.

Polskie siatkarki weszły w to spotkanie z dużą pewnością siebie, od początku bardzo dobrze spisując się w ataku (6:3). Reprezentantki naszych południowych sąsiadów bezskutecznie próbowały powstrzymać Polki blokiem (10:5), jednak w tym secie nic nie było w stanie zagrozić Jagodzie Śliwce i Aleksandrze Wachowicz (17:11). Kompletnie zdeprymowanie Czeszki nie potrafiły zebrać się do dalszej walki i musiały się pogodzić z wysoką porażką na otwarcie meczu (21:14).

Drugi set miał diametralnie inny przebieg, a przeciwniczki w niczym nie przypominały siebie z poprzedniego seta. Biało-Czerwone zanotowały serię pięciu zdobytych punktów z rzędu, Czeszki jednak prędko doprowadziły do wyrównania wyniku (19:19). Obie drużyny grały bardzo poprawnie, popełniając niewiele błędów własnych. Ostatecznie po ekstremalnie długiej grze na przewagi, szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść naszych siatkarek po skończonym ataku Aleksandry Wachowicz (34:32).

Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek mają na koncie po jednym zwycięstwie i porażce, a wieczorem rozegrają ostatnie mecze fazy grupowej. Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy turniej w Holandii rozpoczęli od porażki, czwartkowy mecz z Czechami Jakubem Sepką i Jirim Sedlakiem oddali walkowerem. Polski Związek Piłki Siatkowej w mediach społecznościowych poinformował, że polski duet, który na początku sierpnia rywalizował w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, wycofał się z mistrzostw Europy z powodu problemów zdrowotnych.

Jagoda Śliwka/Aleksandra Wachowicz – Miroslava Dunarova/Daniela Mokra 2:0 (21:14, 34:32)