Szalony konkurs "jedenastek"! Jagiellonia poznała rywala w walce o Ligę Europy

Piłkarze Jagiellonii Białystok

Ajax Amsterdam będzie rywalem Jagiellonii Białystok w 4. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Holenderski zespół wyeliminował w czwartek Panathinaikos Ateny z Bartłomiejem Drągowskim w bramce. O awansie Ajaxu zadecydowały trwające aż 17 serii rzuty karne.

Jagiellonia spadła do Ligi Europy po tym, jak w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów została wyeliminowana przez norweskie Bodoe/Glimt (1:5 w dwumeczu).

Ajax przed tygodniem zwyciężył w Atenach 1:0, ale w rewanżu w takim stosunku wygrała grecka ekipa, po golu Tete w 89. minucie. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebne były rzuty karne.

Po sześciu zawodników w obu drużynach wykonywało je dwukrotnie. Do piłki podchodzili też bramkarze i obaj trafili do siatki. Ostatecznie karne zakończyły się niespotykanym wynikiem 13-12 dla Ajaxu.

Mecze 4. rundy eliminacji LE, czyli ostatniej, zaplanowano na 22 i 29 sierpnia. Przegrany w dwumeczu wystąpi w fazie grupowej Ligi Konferencji.