Deklasacja w Niepołomicach! Puszcza z pewnym zwycięstwem

Puszcza Niepołomice wygrała z Lechią Gdańsk 4:1

Puszcza Niepołomice wygrała z Lechią Gdańsk 4:1 w meczu piątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. To pierwsze zwycięstwo Puszczy w tym sezonie. Zespół z Trójmiasta pozostaje bez wygranej.

Puszcza wyszła na prowadzenie już w 70. sekundzie. Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne, trafił do Konrada Stępnia, który ograł Conrado i strzałem pod poprzeczkę pokonał Bohdana Sarnawskiego. Potem lekką przewagę uzyskała Lechia. Niezłe okazje mieli Karl Wendt, Tomas Bobcek i Camilo Mena, ale ich strzały były kiepskiej jakości.

Za to w 33. minucie gospodarze przeprowadzili znakomitą akcję, wymieniając trzy podania z pierwszej piłki. Ostatecznie Abramowicz dośrodkował z lewego skrzydła wprost na głowę Michalisa Kosidisa i Grek nie miał problemów aby trafić do bramki.

Jeszcze przed przerwą gdańszczanie stracili swojego napastnika – Bobcek przy starcie do podania doznał urazu mięśniowego i musiał opuścić boisko.

W 49. minucie powinno być 3:0. Stępień znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale tym razem Sarnawski popisał się znakomitą interwencją. Z kolei w 62. minucie Kewin Komar zatrzymał w sytuacji sam na sam Menę.

Losy meczy definitywnie rozstrzygnęły się w 78. minucie. Abramowicz po raz kolejny wrzucił piłkę z autu, a Roman Jakuba strzałem głową skierował ją do siatki. W końcówce Ukrainiec dobił gdańszczan, wykorzystując podanie Stępnia. Lechia zdołała jeszcze zdobyć honorową bramkę, gdy Mena strzałem z kilku metrów pokonał Komara.

Puszcza, która odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, kontynuuje serię meczów bez porażki na własnym boisku. Ostatnio w roli gospodarza przegrała 4 listopada ubiegłego roku 0:2 z Pogonią Szczecin. Wygrana 4:1 to najwyższe zwycięstwo Puszczy w historii jej występów w ekstraklasie.

Beniaminek z Gdańska wciąż pozostaje bez wygranej w tym sezonie.

Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Konrad Stępień (2), 2:0 Michalis Kosidis (33-głową), 3:0 Roman Jakuba (78-głową), 4:0 Roman Jakuba (87), 4:1 Camilo Mena (89).

Żółta kartka - Puszcza Niepołomice: Jakov Blagaic, Roman Jakuba. Lechia Gdańsk: Bujar Pllana

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Puszcza Niepołomice: Kewin Komar - Piotr Mroziński (84. Ioan-Calin Revenco), Artur Craciun, Roman Jakuba, Michal Siplak (90. Hubert Tomalski) - Jakub Serafin, Konrad Stępień – Lee Jin-Hyun (90. Mateusz Radecki), Jakov Blagaic (67. Michał Walski), Dawid Abramowicz – Michalis Kosidis (67. Mateusz Cholewiak)

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawski - Dominik Piła (80. Tomasz Wójtowicz), Bujar Pllana, Elias Olsson (80. Kacper Sezonienko), Conrado (80. Miłosz Kałahur) - Camilo Mena, Iwan Żelizko, Karl Wendt (58. Anton Carenko), Rifet Kapic, Maksym Chłań - Tomas Bobcek (39. Bohdan Wjunnyk)