Gruchnęła wiadomość! Kaczmarek nie wystąpi na MŚ, decyzja zapadła

Jakub ŻelepieńInne

Natalia Kaczmarek jako jedyna przedstawicielka polskiej lekkoatletyki zdobyła w Paryżu medal. Nasza zawodniczka zajęła trzecie miejce w biegu na 400 metrów. Teraz sztab sportsmenki układa plany na kolejne starty. Jak się okazało - Kaczmarek zrezygnuje z występu na Halowych Mistrzostwach Świata w Nankinie. Trener zdradził powody takiej decyzji.

Gruchnęła wiadomość! Kaczmarek nie wystąpi na MŚ, decyzja zapadła
Gruchnęła wiadomość! Kaczmarek nie wystąpi na MŚ, decyzja zapadła

Natalia Kaczmarek to jedna z najlepszych na świecie biegaczek na dystansie 400 metrow. Ma w swojej kolekcji medale olimpijskie, a także te wywalczone na mistrzostwach Europy czy świata. Również z Paryża zawodniczka przywiozła krążek. Sięgnęła w stolicy Francji po brąz w swojej koronnej konkurencji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek wstawiła nowe zdjęcie. Trzy legendy na jednej fotografii!


Teraz sztab szkoleniowy Kaczmarek układa plany na kolejne starty. W przyszłym roku najważniejszą imprezą będą 20. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które we wrześniu zorganizuje Tokio. W nich Polka weźmie rzecz jasna udział. Zrezygnuje ona natomiast z Halowych Mistrzostw Świata w Nankinie. Zawody zaplanowano na marzec. Skąd taka decyzja? Tę kwestię wyjaśnił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet" Marek Rożej, trener Kaczmarek. 

 

- Na pewno mogę teraz powiedzieć jedynie tyle, że zrezygnujemy z Halowych Mistrzostw Świata. To już dla nas trochę zbyt odległy termin, a przygotowania do sezonu halowego chcielibyśmy rozpocząć wcześniej - powiedział szkoleniowiec. 

 

Również w marcu odbędą się Halowe Mistrzostwa Europy. Decyzja co do startu Kaczmarek na tej imprezie jeszcze nie zapadła. 

Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 15.04

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie