Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w Cincinnati. Czy wschodząca gwiazda tenisa zdoła dorównać Polce?

Iga Świątek
fot: PAP
Iga Świątek poznała kolejną rywalkę

Iga Świątek zagra w ćwierćfinale turnieju WTA w Cincinnati. Jej rywalką w tej rundzie będzie młoda Rosjanka Mirra Andriejewa, która pokonała w 1/8 finału Włoszkę Jasmine Paolini 3:6, 6:3, 6:2.

W piątkowy wieczór Iga Świątek zwyciężyła z Ukrainką Martą Kostjuk 6:2, 6:2 w 1/8 finału turnieju w Cincinnati. Polka nie dała szans rywalce i całe spotkanie zakończyła w 69 minut. Wcześniej brązowa medalistka z Paryża pokonała Francuzkę Varvarę Grachevą 6:0, 6:7 (8-10), 6:2.

W mecz pomiędzy Andriejewą a Paolini lepiej weszła włoska tenisistka. Po dwóch przełamaniach wygrała pierwszego seta 6:3. Problemy nadeszły w drugiej partii, gdzie wyżej rozstawiona zawodniczka zaczęła popełniać dużo niewymuszonych błędów. Jej młoda przeciwniczka złapała wiatr w żagle i w ósmym gemie przełamała piątą rakietę rankingu WTA. Ostatecznie, Rosjanka zwyciężyła seta 6:3 i doprowadziła do wyrównania.

Trzecia partia poszła już w pełni po myśli Andriejewej, która w pierwszych pięciu gemach przełamała Paolini aż dwa razy, a następnie utrzymała przewagę aż do końca meczu. Ostatniego seta zwyciężyła 6:2. 17-letnia Rosjanka zaskakująco wcześnie rozpoczęła zmagania na najwyższym tenisowym poziomie. W tak młodym wieku zwyciężyła już jeden turniej z cyklu WTA, a także doszła do ćwierćfinału French Open.

W poprzednich tygodniach Andriejewa wraz z Dianą Sznajder wywalczyła srebrny medal w grze podwójnej podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu jako reprezentantki drużyny indywidualnych sportowców neutralnych. W meczu finałowym przegrały z Sarą Errani i, właśnie, Jasmine Paolini.