Kiedy kolejny mecz Igi Świątek w Cincinnati?

Iga Świątek w Cincinnati

Iga Świątek zagra w 1/8 finału WTA w Cincinnati. Jej rywalką w tej rundzie będzie Marta Kostiuk. Kiedy mecz Świątek - Kostiuk? O której godzinie? Sprawdź poniżej.

Iga Świątek pokonała Francuzkę Varvarę Grachevą 6:0, 6:7 (8-10), 6:2 w 2. rundzie turnieju tenisistek WTA 1000 na twardych kortach w Cincinnati. Turniej w USA jest pierwszym, w którym startuje Świątek po igrzyskach w Paryżu. Brązowa medalistka zmagań w stolicy Francji z powodu zmęczenia nie przystąpiła do zawodów w Toronto.

Liderka światowego rankingu, która w pierwszej rundzie miała "wolny los", świetnie zaczęła mecz z urodzoną w Rosji Grachevą. Pierwszego seta gładko wygrała 6:0, a w drugim prowadziła już 4:1. Polce przydarzył się jednak moment słabości. Przy stanie 5:2 i serwisie rywalki Świątek zmarnowała cztery piłki meczowe, a w dodatku w następnym gemie dała się przełamać. W gemie 12. nie wykorzystała kolejnej okazji na zamknięcie spotkania i potrzebny był tie-break, w którym uległa 8-10.

Set trzeci wyrównany był do stanu 2:2. Od tego momentu podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała cztery gemy z rzędu i po dwóch godzinach oraz 11 minutach zameldowała się w 1/8 finału.

Teraz jej rywalką będzie Marta Kostiuk. Ukraina wygrała dotychczas dwa mecze w Cincinnati: z Elise Mertens i Lulu Sun.

Kiedy mecz Świątek - Kostiuk? O której godzinie?

Mecz Świątek - Kostiuk powinien rozpocząć się około godziny 18:00. Relacja na żywo z pojedynku Polki z Ukrainką dostępna jest TUTAJ

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferyczny mecze w Cincinnati są opóźniane. Przez to godzina rozpoczęcia pojedynku Świątek może się zmieniać.